Drone İle Balık Avı – Balıkçılıkta Yeni Bir Akım!

Tulpar Av
Tulpar Av  - Admin
Drone İle Balık Avı
Drone İle Balık Avı

Drone ile Balık Tutmak

Drone ile balık avı, bu cihazın iyice geliştirilmesiyle son zamanlarda balıkçıların ilgi odağı haline geldi. Popülerliği arttıkça kullanım alanları da genişleyen drone, video hazırlarken, film çekerken, bazı anları unutmamak adına ölümsüzleştirmek ve hatta asıl konumuz olan balık avı için bile kullanılabiliyor.

Drone anlamı nedir?
İngilizce bir kelime olan “Drone”, Türkçe karşılığı olarak “Uçan Göz veya Erkek Arı” anlamına gelmektedir.

Drone ile Balık Avı

Otopilot Balıkçılık Drone Sistemi

Aerokontiki’nin geliştirdiği bu donanım balıkçıların farklı ve ilginç şekillerde balık yakalamasına olanak sağlıyor.

Dünyanın ilk otopilot balıkçılık cihazı AeroKontiki, 1200 metreye kadar denize 25 yemli iğneyle uzun bir misina atabilen piyasadaki en güçlü ve tek balıkçılık drone’udur. Yemleri denize bıraktıktan sonra, kalkış konumuna geri dönen gelişmiş bir otopilot sistemi kullanıyor.

Drone AeroKontiki Fishing
Drone Fishing AeroKontiki

Otopilot Drone Videosu

Aşağıdaki videoda AeroKontiki Drone cihazı ile 1200 metreye kadar gidip iğneleri o bölgeye bıraktıktan sonra gelişmiş otopilot sistemine bağlı olarak konumlandırıldığı kıyıya geri dönüyor ve balıkları bekleme serüveni başlıyor… En nihayetinde yakalanan 15 balığı kıyıya çekiyorlar.

Balık Avı İçin Drone Satın Al

https://www.aerokontiki.com/

Kıyıdan Drone İle Balık Tutma Videosu

Ülkemizde izlenme rekorları kıran Drone ile Balık avı videosu sahibi Savaş Dursun (Youtube: Balık Günlükleri) balıkçılıkta yeni bir akım olan bu yöntemi aşağıdaki videoda bizlere keyifle izletti.

Oltadaki misinanın ucunu drone’a ekledikleri aparata bağlayan bu ekip, drone kamerası ile denizi kuşların gözünden izleyerek balıkların grup halinde dolaştığı bölgelere misinayla birlikte iğne takımını bırakıyor. Ve oltaya vuran zarganaları boşluk vermeden çekiyor… İşte o balık avı videosu.

Not: Drone ile balık avı yapacaksanız her bakımdan durgun ve sakin bir ortam seçmelisiniz, aksi takdirde rüzgarlı hava şartları gibi nedenlerden dolayı cihazınız denize düşebilir ya da deniz içerisinde yüzmek için bulunan insanlara bu iğneler takılabilir.

Bu Gönderiyi Paylaş