Deniz ve Okyanusta Geçen Macera Dolu Film Listesi | Denizle İlgili Filmler

Tulpar Av
Tulpar Av  - Admin
Denizle İlgili Filmler
Denizle İlgili Filmler

Denizle ilgili filmler hep keyifli ve ilgi çekici olmuştur. Kullanıcıların en çok aradığı en iyi deniz filmleri, eski zamanlarda geçen öyküler ve günümüz zamanlarını konu alan film türlerini sizlere sunmaktayız. Deniz ve okyanusun ıssız ve derin sularında geçen hikayeler ile dünya sinemasında yer alan en iyi denizle ilgili filmler konusunu sizler için derledik. Mutlaka izlenmesi tavsiye olan deniz filmleri.

Denizle İlgili Filmler

Denizle ilgili filmler listesine eklemek istediğiniz filmlerin adını yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Karayip Korsanları Film Serisi

2003 – 2017 ‧ Macera, Fantastik, Aksiyon

Karayip Korsanları, yapımcılığını Jerry Bruckheimer’ın, yönetmenliğini Gore Verbinski’nin, senaristliğini Ted Elliot ve Terry Rossio’nun yaptığı bir macera filmi serisidir.

Denizle ilgili filmler
  • Siyah İnci’nin Laneti (2003)
  • Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Dünya’nın Sonu (2007)
  • Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)

Oyuncular: Johnny Depp, Keira Knightley, Orlando Bloom, Diğer Oyuncular

Dehşetin Dişleri | The Reef

2010 ‧ Korku/Macera ‧ 1 saat 34 dakika

Denizle ilgili filmler

Avustralya’nın açık sularında, deniz sevkiyatında çalışan Luke, kendisini ziyarete gelen eski sevgilisi Kate, kardeşi Matt ve Suzie’yi bir tekne turuna davet eder. Endonezya kıyısına doğru seyahat etmeyi planlayan grubu, Avustralya sularındaki Büyük mercan kayalıkları bölgesinde hiç de hoş olmayan sürprizler beklemektedir. Kayalıklarda parçalanan tekne alabora olarak batar, yolcularının ise sadece 2 seçeneği vardır: ya enkaz üzerine bir umut kurtarılmayı bekleyecekler ya da köpek balıklarının kaynadığı bu sularda en yakındaki adaya, 20 mil kadar yüzeceklerdir.

Fragmanı İzle

Yönetmen: Andrew Traucki
Oyuncular: Damian Walshe-Howling, Zoe Naylor, Adrienne Pickering, Gyton Grantley, Kieran Darcy‑Smith


Denizde Dehşet

2017 ‧ Korku/Gerilim ‧ 1 saat 29 dakika

Denizle ilgili filmler

Genç kız kardeşler Kate ve Lisa, güneş, eğlence ve macera dolu bir tatil yapmak için Meksika’ya giderler. Kate, kız kardeşine köpek balıklı sularda dalış yapmayı önerir. Fakat Lisa, Kate kadar hevesli değildir. Kate’in ısrarına dayanamayan Lisa teklifi kabul eder ve dalış yapmaya giderler. Koruyucu kafesle güvenli bir şekilde suyun altına inen kardeşler oldukça heyecanlanır çünkü kafesin etrafını köpek balıkları sarmıştır. Bir süre sonra heyecan yerini korkuya bırakır. Koruyucu kafes, bağlı olduğu tekneden kopar ve suyun derinliklerine doğru inmeye başlar. Oksijenleri tükenmeye başlayan kız kardeşler, etrafı köpek balıkları dolu sudan canlı olarak yüzeye çıkmanın yolunu ararlar.

Fragmanı İzle

Yönetmen: Johannes Roberts
Oyuncular: Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine


47 Metre Derinde: Kafes | 47 Meters Down: Uncaged

2019 ‧ Macera/Hayatta Kalma ‧ 1 saat 30 dakika

Denizle ilgili filmler

Dört genç kadın birlikte güzel bir tatil geçirmek için yola koyulur. Suyun derinliklerini keşfetmek isteyen kadınlar, harabe halde bulunan bir su altı şehrine dalış düzenler. Ancak dört kadın kendilerini beklenmedik bir durumun içinde bulur. Dalışları onları su altı mağaralarından oluşan klostrofobik bir labirente sürükler. Tek sorun bu da değildir. Labirentte sıkışıp kalan kadınlar, burada köpek balıkları ile karşı karşıya kalır. Yaşam savaşı vermek zorunda kalan kadınlar, köpek balıklarından kurtulup sudan çıkmanın yolunu arar.

Fragmanı İzle

Gösterime giriş tarihi: 7 Ağustos 2020 (Türkiye)
Yönetmeni: Johannes Roberts
Oyuncular: Sophie Nélisse, Corinne Foxx, Brianne Tju


Titanların Savaşı | Clash of the Titans

2010 ‧ Fantezi/Aksiyon ‧ 1 saat 48 dakika

Denizle ilgili filmler

Yeraltı dünyasının kinci tanrısı olarak bilinen Hades insanları krallara karşı ve kralları da tanrılara karşı kışkırtmaktadır. Amacı büyük tanrı olarak bilinen Zeus’un güçlerini ele geçirerek dünyayı bir cehennem haline getirmektir. Perseus bir tanrı olarak doğmuş ancak insan olarak yetiştirilmiştir. Kaybedecek hiç bir şeyi bulunmayan tanrı Perseus kinci tanrı Hadesi durdurmak için mücadele verecektir.

Fragmanı İzle

Yönetmen: Louis Leterrier
Oyuncular: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes


Sona Doğru | All is Lost

2013 ‧ Macera/Drama ‧ 1 saat 47 dakika

Denizle ilgili filmler

Hint Okyanusu’nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir bununla beraber vahşi bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktadır.

Fragmanı İzle

Gösterime giriş tarihi: 15 Kasım 2013 (Türkiye)
Yönetmeni: J.C. Chandor
Oyuncular: Robert Redford, Anna Gerber


Deepwater Horizon | Büyük Felaket

2016 ‧ Aksiyon/Gerilim ‧ 1 saat 47 dakika

Denizle ilgili filmler

Filmin öyküsü açık deniz üzerinde faal durumda olan sondaj kulesinin petrol sızdırması ve Nisan 2010 da patlaması ile Amerikan tarihindeki en büyük petrol kaçağı haline gelmesi üzerine kurulu.

İyi eğitilmiş olan karma ekip vardiyalarını tamamlayıp kıyıda bekleyen aileleriyle bir araya gelmeyi umut ederler. Ancak bir anda hayatlarındaki en kara saati yaşamaya başlayan ekip, okyanusun ortasında durdurulamaz bir yangın ile cesurca savaşmak zorunda kalırlar.

Fragmanı İzle

Gösterime giriş tarihi: 30 Eylül 2016 (Türkiye)
Yönetmeni: Peter Berg


Karanlık Sular | The Sallows

2016 ‧ Korku/Gerilim ‧ 1 saat 27 dakika

The Shallows hayatta kalma korku filmi.

Filmin öyküsü tek başına sörf yapan Nancy’nin (Blake Lively) köpek balığı saldırısına uğrayarak, kıyıdan 165 metre uzaklıktaki bir yerde mahsur kalması üzerine kurulu.

Fragmanı İzle

Yönetmen: Jaume Collet-Serra
Oyuncular: Blake Lively, Angelo Lozano Corzo, Jose Manuel Trujillo Salas
Ülke: ABD


Pi’nin Yaşamı | Life of Pi

2012 ‧ Macera/Dram ‧ 2 saat 7 dakika

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Pi’nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir.
Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır…

Fragmanı İzle

Gösterime giriş tarihi: 28 Aralık 2012 (Türkiye)
Yönetmeni: Ang Lee
Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain


Denizin Ortasında | In the Heart of the Sea

2015 ‧ Macera/Dram ‧ 2 saat 2 dakika

Herman Melville’in ünlü Moby Dick romanına ilham kaynağı olan olay 1820’de geçiyor.

Owen Chase (Chris Hemsworth) ve arkadaşları gemileriyle balina avına çıkarlar, ancak dev bir İspermeçet balinasının saldırısına uğradıktan sonra gemileri batar. Gemilerini kaybeden mürettebatın en yakın karaya ulaşabilmek için önünde binlerce mil vardır.

Fragmanı İzle

Gösterime giriş tarihi: 11 Aralık 2015
Vizyon Tarihi: 1 Ocak 2016
Yönetmeni: Ron Howard
Oyuncular: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy


Zor Saatler – The Finest Hours

2016 ‧ Aksiyon/Gerilim ‧ 1 saat 57 dakika

1952’de Amerika’nın Doğu kıyısındaki müthiş fırtına, Cape Cod açıklarındaki bir petrol gemisini ortadan ikiye böler. Gemiden geriye kalanlar çok kısa süre içinde batacaktır, ama mürettebatın son bir umutla yaptığı yardım çağrısı Sahil Güvenlik ekibi tarafından dikkate alınır ve zorlu hava koşullarına rağmen bir sahil güvenlik teknesi kurtarma operasyonu düzenlemek üzere denize açılır. Bu esnada mürettebat, hayatta kalabilmek için hem fırtınayla, hem de birbirleriyle mücadele etmektedir.

Fragmanı İzle

Yayın tarihi: 21 Ocak 2016 (İsrail)
Yönetmeni: Craig Gillespie
Öykü: Casey Sherman, Michael J. Tougias


Beyaz Balina | 1956: Moby Dick

1956 ‧ Macera/Dram ‧ 1 saat 56 dakika

Hayatını kopan bacağının intikamını beyaz bir ispermeçet balinası olan moby dick’ten almaya adamış kaptan Ahab’ın öyküsü.

Gösterime giriş tarihi: 27 Ekim 1956 (Türkiye)
Yönetmeni: John Huston
Öykü: Herman Melville


Beyaz Balina | 2010: Moby Dick

2010 ‧ Macera/Uyarlama ‧ 1 saat 30 dakika

Moby Dick, Herman Melville’in 1851 romanı Moby-Dick’in 2010 film uyarlamasıdır. 

Yayın tarihi: 14 Ağustos 2013 (Güney Kore)
Yönetmeni: Trey Stokes
Öykü: Herman Melville

Bu Gönderiyi Paylaş
2 Yorum

Konu Hakkında Görüşlerini Yaz