Yem İpi

Tulpar Av
Tulpar Av  - Admin 559 Views
2 Dakika Okuma Süresi
Yem İpi nedir?
Yem İpi nedir? Yem ipi nasıl kullanılır? Yem ipi ve yem şişi kullanımı.

Nedir?

Yem ipi doğa dostu organik bir malzeme olması özelliği ile suda kalsa dahi zamanla çözülerek doğaya zararsız hale gelir. Her balıkçının çantasında mutlaka bulunması gereken bir av malzemesidir. 

Balık avcılığı yapan amatör balıkçıların, kıyıdan veya tekneden avlananların en büyük problemlerinden biri; iğneye geçirilen balık yeminin, istenilen balığa ulaşamadan iğneden düşmesidir.

Yem ipi nedir? Yem ipi nasıl kullanılır?


Kıyıdan balık avı yapan amatör balıkçılar oltayı fırlattığı andaki hızla yükselme ve ilerleme ile yemin iğneden çıktığını veya iğne takımının denize düştüğünde yemin dağıldığını gördükleri çok olmuştur.

Tekneden avlananlarda ise bu tarz sorunlar olmasa bile, avcılığın verimini düşüren tek problemlerden biri olan küçük balıkların taktığınız yeme vuruş darbeleridir… İğnedeki yeme küçük balıkların gelmesi sonucu ısırık darbeleri sebebiyle eski yapısını kaybeden balık yemi iğneden düşebilir.

Evet. Bu sorunları tamamıyla ortadan kaldıracak bir çözüm elbette ki var!
Yem ipi organik malzemelerden yapılmış doğa dostu bir yardımcı balık avı ekipmanıdır. Balık yemi takıldıktan sonra yemin etrafına sarılarak balık yemini iğnede sabit şekilde tutmaya yarayan basit fakat oldukça etkili bir malzemedir.

Oldukça makul fiyatlardan satılmakta ve her olta çantasında bulunması gereken bir araçtır. Her çeşit yem ile avlanırken kullanabileceğiniz yem ipini sadece yeme dolayıp kullanmak mümkün olsa bile bazı balık avcıları sarma işleminin bitiminde bir düğüm atarak daha yararlı olacağını varsaymaktadırlar.

Yem ipi nedir? Yem ipi nasıl kullanılır?

Neden Yem İpi Kullanılmalıdır?

Yem ipi kullanarak yapacağınız avlarda yem kaybı daha az olacaktır. Ve daha az yem ile birlikte daha fazla avlanma imkanı sağlayacaksınızdır. Yem ipi kullanan bazı avcıların yorumlarına göre bir yemle bir kaç balık avlamak bile bu basit yöntemle mümkün olabiliyor. Özellikle de yumuşaksı yapıya sahip yem ile avlanan balıkçıların çok faydasını görebileceği olan yem ipini siz de deneyebilirsiniz.


Mağazamızdaki Yardımcı Ürünler


Youtube kanalımızı gördünüz mü?

Bu Gönderiyi Paylaş
Tulpar Av Admin
Takip Et:
Founder of Tulpar Av
6 Yorum
adbanner