Fluorocarbon Misina Nedir?

Tulpar Av
Tulpar Av  - Admin
Fluorocarbon Nedir?
Fluorocarbon Nedir?

Fluorocarbon Misina hakkında bilgiler.

%100 FLUOROCARBON MİSİNA NEDİR? SAHTELERİNDEN NASIL AYRILIR?

Fluorocarbon Misina

     Fluorocarbon misinalar suyun altında görünmez özelliğe sahip bir maddeden yapılmaktadır. Yapısı itibarı ile ışık geçirgenliği en yüksek, gölge oranı en düşük olan fluorocarbon misinalar, suyun içerisinde kaybolarak kullanıcısına balıkları ürkütmeden daha çabuk şekilde avlanmasını sağlar.

Sufix Fluorocarbon

Fluorocarbon Misinalar %100 saf fluorocarbon ve fluorocarbon kaplama olarak ayrılır. %100 Saf fluorocarbon misinaların kullanımı daha çok verim sağlamaktadır. Lakin gerçek fluorocarbon misinaların fiyatları yüksek olduğundan bazı firmalar kaplama denilen daha uygun fiyatlı misinaları piyasaya sunmuşlardır.

Bu Misinaya Olan İhtiyaç Neden Arttı?

     Son zamanlarda balık sürülerinin küçülmesi, uzaklardan geçmesi, popülasyonun azalması ve insanlardan kaynaklı deniz kirliliği gibi sayısız etkenden dolayı daha fazla avcı ekipmanlara gerek duyulmaktadır. Misine kategorisindeyse avcılığı artırmanın en verimli ve etkili yolu fluorocarbon misine kullanmaktan geçer.

Fluorocarbon Misina Avantajları 

1-    Fluorocarbon misina ile su aynı seviyede ışığı geçirir ve bu nedenle fluorocarbon misinalar suyun içerisinde gözükmez.

2-    Fluorocarbon misinalar yağmur, nem ve UltraViyole ışınlarının sebep olduğu bozulmalara karşın uzun vadede, monofilament misinalara göre katbekat daha dayanıklıdır.

3-    Fluorocarbon misinaların yapısı oldukça serttir bu nedenle tepkiyi daha çabuk bir şekilde alabilirsiniz. Esneme özelliği monofilament misinaya göre çok daha azdır.

4-    Fluorocarbon misinaların aşınmaya karşı oldukça sağlam yapıları vardır.

5-    Fluorocarbon misinalar denizin içinde daha çabuk batar.

6-    Fluorocarbon misinalar suyu emmez bu yüzden uzun vadede monofilamente göre daha az zarar görür.

7-    Misina makaraya sarıldığında oluşan gamı fluorocarbon misinalarda daha çabuk yok edebilirsiniz.

Fluorocarbon Misinanın Dezavantajları

1-     Fluorocarbon misinaların yüksek çekiş gücü bulunmamaktadır.

2-     Fiyatı monofilament misinaya göre oldukça pahalıdır.

3-     Fluorocarbon misinayla sert olduğundan düğüm atmak zordur.

 Fluorocarbon Misina Sahtelerinden Nasıl Ayrılır? 

     Fluorocarbon misinalar ile monofilament misinalar saydamlık, kayganlık ve parlaklıkları bakımından birbirlerinin neredeyse aynısıdırlar. Farkları göz ile ayırt edilemediğinden piyasada fluorocarbon misina adıyla satılan sayısız sahte misina bulunmaktadır. Sahteler ile %100 gerçek fluorocarbon misinaları ayırt etmek için oldukça kolay bir yöntem bulunmaktadır. %100 Saf fluorocarbon misinayı yaktığınızda alev almaz. Misina kararır ve ucunda siyah minik top oluşur. Monofilament bir misina yakıldığında ise alev alır ve yanmaya devam eder.

Mağaza
Facebook
Instagram

Bu Gönderiyi Paylaş
1 Comment

Konu Hakkında Görüşlerini Yaz