At Nalı Yengeci Yenir Mi, Yemek Güvenli Mi?

Tulpar Av
Tulpar Av  - Admin
At Nalı Yengeci Yenir mi
At Nalı Yengeci Yenir mi

At nalı yengeci olarak tabir edilen bu canlılar ABD’nin Atlantik Kıyısı’nda ve Asya kıyılarında yaşamaktadır. At nalı yengeçlerinin tarihi uzun zaman öncelere dayanmaktadır. Aslında yengeçlerle değil, örümceklerle daha yakından ilişkilidirler ve buna rağmen denizlerde yaşam sürerler. Öyleyse merak ettiğiniz konuya gelelim, “At Nalı Yengeci Yenir Mi?”

At Nalı Yengeci Yenir Mi? 

Evet at nalı yengeci yiyebilirsiniz, fakat yediğiniz “nal yengecinin” kendisi değildir, yumurtalarıdır ve yenilebilen başka bir parçası yoktur.

Bir at nalı yengecine ilk kez bakıldığında muhtemelen onun yenilmeyeceği düşünülüyor ama bu yengecin içindeki yumurtalar tamamen yenilebilir. 

At nalı yengeçleri pişirilir veya ızgara yapılır ve daha sonra insanlar içindeki turuncu renkli yumurtaları yerler. 

At Nalı Yengeci Yemeği
At Nalı Yengeci Yemeği

At Nalı Yengecini Yemek Güvenli Mi? 

Evet, at nalı yengeci yani daha doğrusu yumurtaları, düzgün bir şekilde temizlendiği ve pişirildiği sürece yenmesi tamamen güvenlidir. 

At nalı yengecinin içindeki yumurtaları yiyebilirsiniz, ancak doyuracak derecede yiyecek vermezler ve tadı herkese göre değildir fakat at nalı yengeçlerinin tadından gerçekten zevk alan çok sayıda insan var. 

En iyi at nalı yengeci deneyimini bir restoranda yiyerek alabilirsiniz, çünkü oradaki şefler nal yengeçlerini uygun şekilde ve profesyonelce hazırlayacaklardır. 

At Nalı Yengeci Pişirme Videosu

At Nalı Yengeci Nedir?

At nalı yengeci hakkındaki detaylı bilgileri aşağıdaki içeriğimize giderek okuyabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş